Šumava '94 Report

Léta Páně 1994 byl za přítomnosti notáře položen základní kámen této vpravdě drsné neřkuli krvelačné akce. Vzhledem k záměrně (a jak se později ukázalo i vhodně) potlačené reklamní kampani se na startovním roštu objevili pouze 2 (slovy dva) borci. Oba v blažené (až blažkovské) nevědomosti a v očekávání pravé odpočinkové dovolené.

Několika slovy k oněm naivkám. Obě individua se rekrutovala z řad ČVUŤáků na základě společného zájmu jímž byla zejména posilovna a bike . Přestože se obě aktivity do značné míry vylučují, nenalezli v tom zmínění čerchmanti pražádný problém. Apropo byli jimi Jirka Kopanický & Jan Blažek toho času s prvním ročníkem vysoké za sebou. Nečekali až zahřmí a šli do toho jaksepatří.

I.ročník (někdy pro svou výjimečnost nazývaný nultý) se uskutečnil na KVILDĚ v chatě,jejíž stupeň bombastičnosti nelze přes mou očividnou snahu vyčíslit. Ještě první den (po nastěhování) jsme se kolem 15.hodiny rozhodli provést první stupeň aklimatizace ve vysokohorském prostředí prostřednictvím jízdy na biku. Ale ejhle - z vyjížďky se nakonec vyklubala jízda smrti ,neboť délka trasy a potažmo zásoby jídla, pití a sil nebyla podchycena v základu, což se pro Jendu stalo takmer (úplně) osudným. Jelikož byl vtipně vybrán krpálovitý terén, kterému mimochodem v hojné míře holduji, dno fyzických i psychických sil na sebe nedalo dlouho čekat. Nefalšovaná krize na 80.kilometru za mírného soumraku pod náletem krvežíznivých komárů a s vakuem v žaludku znamenala nevyhnutelný pád Jendy,aniž by se zdržoval zastavováním a neráčil si ani vyndat nohy z klipsen.Vyprostivše se po několika minu- tách zpod dvoukolového oře, byl mnou podarován polystyrenem(=rýžový chléb) neb nevykazoval ani v nejmenším lidské podoby a tudíž se mi jej zželelo. Na tyto kalorie se mu podařilo dorazit na základnu. Našinec by se domníval,že vše skončilo Happy Endem, ale chybil by. Průjem ala vodopád ruku v ruce se zimnicí se dostavil proklatě brzy a následně Jendu zaměstnal po zbytek bezesné noci . Nadopován z mé lékárničky tzv.Shit stopperem a vařícím čajem nakonec zvítězil. Toliko The best of 1994. Má maličkost si také další den přišla na své aplikujíce na toaletě šavle. A to jsme byli oba namakaní ! Z toho plyne, že to byl vážně bez legrácek pěkňoučký extrímek. Důkazem toho je,že i barevný film se po vyvolání spokojil pouze s barvou černou a bílou a navíc vyšlo jen minimum fotek, které jsou však na trhu o to více ceněny.

Jelikož naším skrytým cílem bylo shlédnutí všech osmi jezer a ještě ve čtvrtek jsme na kontě měli jen 4,dostaly se ke slovu v závěru týdne celkem pěkné štreky. Poslední dva dny byly tedy korunovány shodně po 160 km. Přestože stále zaostávaly za našimi osobními délkovými rekordy (Jenda-212 km,Já-230 km), tak vzhledem k nekonečným stoupáním nám nebylo dvakrát do smíchu. Suma sumárum tuším, že jsme tam najeli asi 680 km dosti perných. Kromě odhadů obtížnosti kopců heslem It looks like wall from here byli na denním pořádku i nejroztodivnější nadávky prokládané křečovitými grimasami.

VIVAT 1994 !

Jirka KOPA

Je mi líto, ale opět byly nutné poznámky webmástra (dále W.M. aka Honzy) v zájmu objektivity

Jelikož mi majoritní vlastník této www stránky (Honza) dal nůž ostrou hranou na krk, tak sem nucen kompletovat tyto střípky z dějin bikerismu,jehož příznivci máte tu čest být, poněkud svižněji.V případě ztráty rychlosti tvorby příspěvků jsou následky nabíledni. Webmaster si vyhrazuje právo sankcionovat mou sníženou aktivitu skrze ještě více nevhodné komentáře na můj účet než doposud,což vytváří potěšení pouze na jeho straně. (W.M. - Tak to máš pravdu Jižíčku)

Několika stovkami neřkuli tisícovkami písmen bych si dovolil konkretizovat ročník 1994,jelikož sem nedopatřením objevil starší celkem podrobné zápisky dosud potřísněné zaschlou krví (tuším,že Rh+). (W.M. - Nebylo to taky pozvracený ?)

Tato energeticky nepodchycená akce vypukla 9.7.1994 a muka obraznosti trvala až do 15.7.1994.Pokud by se snad našel nějaký kujón (W.M. - A co třeba bujón), který by chtěl trasu a zážitky konkretizovat, tak by tím nepřímo odhalil své sadistické sklony. Ceny informací dle platného ceníku a aktuálního kurzu. (W.M. - Což je vzhledem k současný situaci prozíravé opatření, Jirka tady tedy zavádí balíček na ozdravu českého bajkerismu)


9.7.1994

Půl dne věnováno jízdě vozem Škoda 120 L z Prahy přes Sázavu až na Kvildu. Několikrát nám sice hrozila pokuta za zdržování provozu pomalou jízdou,ale nakonec se nám podařilo dopraváky uchlácholit.Několik minut nám trvalo,než sme našli privát správcové.Bez okolků nás vybavila od klíčů až po povlečení a požehnala našim chorým úmyslům.Už sem měl tu povinnost se o chatě zmínit a pokusím se časem protlačit (W.M. - Jirka zatim bohužel jenom tlačí) její fotku.Museli sme nejdříve v chatě zprovoznit elektřinu a vodu,protože sme tam byli sami a před námi dlouho nikdo.(W.B. - Jinými slovy, už tam rok nikdo nebyl a před tím, taky nikdo) Po zabydlen bylo rozhodnuto,že se osedlají biky a osahá se terén.Hodina 15. rozhodla.Jeli sme za nosem tudy :

- směr Bučina,druhou asfaltkou asi 1 km před Bučinou vlevo,sjezd s výhledem na Boubín (1362 m.n.m.),jeho vrcholek nepříliš zaostřený vzhledem k 72 km/h- Knížecí Pláně - opět Bučina pořádným krpálem - směr Kvilda,asi 1 km před ní vpravo,souběžně s hlavní silnicí po hřebenu až do Borové Lady - Chalupská slať - kolem ní zkratkou směrem na Nové Hutě,ale zhruba v půli cesty vlevo směr Františkov - údolím Olšinky a dále průsekem na Přilbu (1219 m.n.m.) - Churáňov - Zlatá studna - Zhůří,tady sem Honzu naočkoval chutí dobýt odevšud viditelné vojenské věže na Poledníku (1315 m.n.m.) - drsný sjezd přes louku směrem Turnerova chata,moje spokojené pohvizdování zde bylo přerušeno nesimulovaným pádem s následným úderem baťohu do hlavy (W.B. - 9.7.`94 je tedy tím datem, které zavinilo Jirkovu demenci), pokračování technickou kořenovitou pasáží,potokem a rozbahněným úvozem,kde přistál bez vysunutí podvozku a kvůli nepřizpůsobení rychlosti kola stavu vozovky Honza - Turnerova chata - Antýgl - podél Vchynicko-tetovského kanálu k jeho začátku - Modrava - Černohorská nádrž,zde měl Honza svoji nádrž totálně prázdnou, byl sem svědkem jeho maximální krize,pro zpestření několik leteckých formací komárů - Filipova Huť - Kvilda.Noc klasická-zimnice,šavle,průjmy (bez legrace).

Celkem : 86 km / Čas : 4.45 hod / Průměr : 18 km/h / Pády : Honza 3x, Já 1x


10.7.1994

Přestože se v noci na záchodě nespí zrovna dvakrát pohodlně,nějaký ten joul sme na další výlet stihli akumulovat.Odjezd kolem 11.00 hod.

Bučina - Knížecí pláně - Žďárské jezírko - po červené do Nového Údolí (hraniční přechod) - - Haidmühle - Třístoličník (W.M. - Tam každej hází tři stolice -> to jako sračky) (1308 m.n.m.),stoupání mírné,kvalitní asfalt,délka asi 8.5 km - - po hřebenu až na Plechý (1378 m.n.m.),bohužel terén natolik náročný,že se většinou tlačilo (W.M. - Už zase tlačí) ,což se negativně projevilo na beztak mizerném průměru (W.M. - A slipech),při sestupu z vrcholu Honza i s kolem zmizel v obřích kapradinách,ale naštěstí se s úsměvem na líci brzy vynořil (W.M. - ÁÁ, vzpomínám si) - Nová Pec - Stožec - České Žleby - Hliniště - Strážný - Knížecí Pláně - Bučina - Kvilda

Celkem : 110 km / Čas : 6.45 hod / Průměr : 16.5 km/h / Pády : Honza 3x, Já 1x


11.7.1994

Kvilda - Pramen Vltavy - Černá hora,zde se odehrál můj ojedinělý pád v kopci přes řidítka - Březník - po modré na Modravu,tam můj druhý ještě tvrdší pád,tentokrát na krev(únava se asi už dostavovala) - podél Vchynick.tetovského kanálu na Antýgl - - dále Velký Bor - Poledník (W.M. - Známý to kopec)(1315 m.n.m.),krpál všech krpálů,převýšení 270 m na 1.9 km - - Prášilské jezero - Prášily - Ždánidla(1308 m.n.m.),prašný 5.3 km dlouhý krpál - - jezero Laka - Prášily - Srní - Modrava - Filip.Huť - Kvilda

Celkem : 112 km / Čas : 6.38 hod / Průměr : 16.8 km/h / Pády : Honza 1x, Já 2x


12.7.1994

Rekreační a regenerační den (W.M. - konečně).Dopoledne doplnění zásob v Borové Ladě.

Odpoledne zdravotní projížďka Kvilda - Jezerní slať - Horská Kvilda - Filip.Huť - Kvilda

Celkem : 37 km / Čas : 1.40 hod / Průměr : 21.1 km/h / Pády : -


13.7.1994

Protože nám zbývalo ve dvou dnech objet 5 jezer,tak se schylovalo k hurónským výkonům.

Kvilda - Filip.Huť - Modrava - Antýgl - Srní - Prášily - Železná Ruda(hraniční přechod) - - Bayer.Eisenstein - Brennes (1030 m.n.m.) - Velké javorské jezero - Velký javor (1456 m.n.m.!),od celnice na vrchol je to asi 25 km,z toho přes 15 km do kopečka,ve sjezdu po prašné cestě mistrovských 76 km/h,zpět kolem Velkého javor.jezera k Malému javorskému jezeru - Železná Ruda - Prášily - podél kanálu na Antýgl - po silnici Modrava - Filip.Huť - - Kvilda

Celkem : 160 km / Čas : 7.21 hod / Průměr : 21.7 km/h / Pády : -


14.7.1994

Kvilda - Bučina - Mauth - Roklanské jezero - Spiegelau - Frauenau - Železná Ruda - Špičácké sedlo - Černé jezero - nevyjetelnou zkratkou Čertovo jezero - Železná Ruda - - Prášily - závěr viz.předchozí den

Nerad bychom dělali machry (W.B. - Co to je za češtinu ?),ale nemůžeme ze zdravotních důvodů doporučit slabším povahám, aby je snad napadlo tuto trasu objet prstem po mapě.Dle slabých tří řádků vypadá nevinně, ale je to Německem pěkný flák.(W.M. - Prostě Alles gute)

Celkem : 162 km / Čas : 8.10 hod / Průměr : 19.7 km/h / Pády : -


Toť vše.Cíl objet všech 8 jezer během týdne se kupodivu zdařil.

Nashle v sedle biku ! (W.M. - Ó, jak optimistické)